يكشنبه 30 دي 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت1395/2/7 سه‌شنبه افتتاح درمانگاه آنکولوژی سرپایی کلینیک تخصصی وفوق تخصصی امام رضا(ع) در ششمین روزازهفته سلامت با حضور معاونت محترم دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری و مدیر عامل کلینیک های ویژه و جمعی از خبرنگاران جرائدو صدا و سیما به منظور رفاه حال شهروندان محترم اولین درمانگاه آنکولوژی سرپایی کلینیک در استان با تعداد 10 تخت افتتاح گردید . امید است با حمایت های مسئولین محترم این درمانگاه یکی از بهترین درمانگاه سطح کشور گردد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک در مراسم افتتاح این بخش، گفت: در این بخش 10 تخت سرپایی شیمی درمانی در نظر گرفته شده که با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال از محل منابع داخلی دانشگاه علوم پزشکی اراک راه اندازی شده است.

دکتر حسین سرمدیان افزود: 40 درصد مراجعین برای دریافت خدمات شیمی درمانی به مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری از شهرها و استانهای همجوار هستند.

رییس مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری نیز در ادامه این مراسم گفت: روزانه برای 20 تا 30 بیمار سرطانی، شیمی درمانی سرپایی در این کلینیک انجام می شود و چون همه خدمات درمانی شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، سونوگرافی، قلب، عفونی و ارتوپدی در این مرکز مستقر است، بیماران رضایت مندی کاملی از این خدمات دارند.

دکتر علی آرش انوشیروانی افزود: سرطان جزء بیماریهای غیرواگیر است که همه اعضای خانواده را درگیر و هزینه آن خانوداه را فلج می کند و بر روح و روان تک تک آنان تاثیر می گذارد.

وی اظهار داشت: مهمترین جنبه بیماری، هزینه های گزاف آن است که در مراکز دولتی با اجرای برنامه تحول نظام سلامت کاهش چشمگیر داشته و حتی رایگان شده است.

رییس مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری سرطان، مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری جوابگوی تعداد بیماران نیست و لازم است این مجموعه درمانی توسعه پیدا کند.

دکتر انوشیروانی در پایان گفت: حجم مراجعان به مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری باعث شده تا همواره 40 تا 60 بیمار در لیست انتظار قرار داشته باشند.

بیشتر
نسخه قابل چاپ


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved