يكشنبه 30 دي 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت1395/6/4 پنجشنبه تا همتت ای پزشک باقیست دستان تو نعمتی الهیست. روز پزشک مبارک حضورت اشارتی ست پیامبرانه،
شاید دردمندی به دستان تو دخیل بسته باشد
روزتان مبارک، دستانتان شفا بخش

پزشکان با ادای سوگند، متعهد به نجات زندگی‌ انسان ها می شوند و وظیفه دارند به عنوان یک طبیب از هر  تلاشی برای بهبود بیماران خود دریغ نکنند.
بدیهی است که یک پزشک باید در حرفه خود مهارت علمی و توانایی روحی بالایی داشته باشد تا بتواند بهترین تشخیص را برای درمان بیماری ها صادر کند. اما آنچه بیمار بدان نیاز دارد فقط تجربه و مهارت علمی پزشک نیست بلکه او به دنبال طبیبی است که با همدردی و محبت خود، بتواند او را به بهبودی امیدوار و ترس و نگرانی های ناشی از بیماری را از او دور کند.
اول شهریور ماه، همزمان با زادروز ابوعلی سینا و برای تجلیل از خدمات و تالیفات ارزنده وی در عرصه طب، به عنوان روز پزشک نامگذاری شده است. ابوعلی سینا از مشهورترین و تاثیرگذارترین فیلسوفان و دانشمندان ایران است که آثارش در زمینه فلسفه ارسطویی و پزشکی اهمیت زیادی دارد. وی ۴۵۰ کتاب در زمینه‌های گوناگون نوشته ‌است که یکی از معروف ترین آنها کتاب شفا، دانشنامه علمی و فلسفی جامع و کتاب قانون است.
این روز را به تمام پزشکان متعهد ایرانی و کسانی که با پوشیدن لباس سفید طبابت، خود را خدمتگزار مردم و جامعه می دانند تبریک می گوییم و امیدواریم همواره دعای خیر بیماران، بدرقه راهشان باشد.

                                                                                                                                   سید مرتضی نوابی
                                                                                                                              مدیرعامل کلینیک ویژه دانشگاه

بیشتر
نسخه قابل چاپ


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved